Zabawki rozwijające

Zabawki rozwijające z tej kategorii rosną razem z dzieckiem i wspomagają jego aktywny rozwój. Wraz z dojrzewaniem układu nerwowego Twojego dziecka, będzie ono odkrywało w nich nowe możliwości zabawy. Rozwijające zabawki dla dzieci wspomagają też jego rozwój psychiczny i motoryczny. Są zgodne z filozofią Montessori – nie przebodźcowują. Pozwalają na swobodną zabawę i rozwijają umiejętności.

Zabawki rozwijające dziecko

Zabawki rozwijające dziecko, które znajdziesz w tej kategorii to zarówno popularne sortery, układanki drewniane do dopasowywania, puzzle imitujące zegar, drewniane zabawki ze sznurówkami i wiele innych. Zabawki rozwijające są świetnym i przemyślanym pomysłem na prezent, elementem wyposażenia żłobków, przedszkoli i poradni terapeutycznych. Są świetnie tolerowane przez dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej, które mogą być nadwrażliwe na głośne dźwięk, mocne kolory i migające światła konwencjonalnych zabawek.

Rozwijające zabawki dla niemowląt i starszych dzieci – co musisz o nich wiedzieć?

Zabawki rozwijające dla rocznego dziecka, niemowlaka, ale też starszych dzieci nie powinny „atakować” maluchów intensywnymi bodźcami z zewnątrz. Niedojrzały układ nerwowy dziecka jeszcze się rozwija i nierzadko nie jest gotów na przyjęcie tak wielu intensywnych stymulacji jednocześnie. Długotrwały kontakt ze źle dopasowanymi do potrzeb dziecka, głośnymi zabawkami może doprowadzić do rozdrażnienia, problemem ze snem, płaczliwości i szeregu innych, negatywnych dla jego samopoczucia zachowań. Zabawki wspierające rozwój niemowlaka i starszaka powinny być możliwie proste, bo to właśnie w ich prostocie tkwi największa siła!

Rozwijające zabawki dla dzieci z Woobiboo to wysokiej jakości, bezpieczne, drewniane zabawki edukacyjne utrzymane w stylu Montessori. Przeglądając dostępne produkty, sprawdź również pozostałe kategorie naszego sklepu, w których znajdziesz kultowe tablice manipulacyjne i wiele innych zrównoważonych zabawek edukacyjnych w stylu Montessori.