Tablice manipulacyjne sensoryczne

Tablica manipulacyjna lub inaczej sensoryczna to idealny prezent dla każdego malucha. W naszej ofercie znajdziesz wyłącznie najwyższej jakości zabawki, które łączą w sobie przyjemne z pożytecznym. Nauka poprzez zabawę stymuluje prawidłowy rozwój psychofizyczny malucha, pobudza jego zmysły, kreatywność i poprawia koordynację. Tablica sensoryczna pozwoli małemu odkrywcy nabyć i utrwalić podstawowe umiejętności, takie jak wiązanie sznurówek, otwieranie zamków, odczytywanie czasu na zegarze tarczowym, czy dopasowywanie kształtów. Nasze zabawki sensoryczne to gwarancja świetnej zabawy! Sekret sensorycznej tablicy manipulacyjnej od Woobiboo tkwi w dopracowanym designie, przemyślanych elementach i wykorzystaniu drewna, które nadaje jej wyjątkowy charakter. Pastelowe, przyjemne dla oka kolory, pobudzają ciekawość dziecka i zachęcą go do zabawy. Jako producent tablic manipulacyjnych Woobiboo, stale poszerzamy i ulepszamy naszą ofertę, bo wiemy, że mądre zabawki to lepszy start w przyszłość dla Twojego malucha. Zapewnij mu to co najlepsze!

Tablice manipulacyjne sensoryczne

Szukasz wyjątkowej zabawki dla swojego dziecka, która będzie pobudzać jego funkcje psychofizyczne, wpłynie na kreatywność oraz poprawi koordynację ciała? Sprawdź i zamów tablice manipulacyjne sensoryczne Woobiboard, które dzięki połączeniu nauki oraz świetnej zabawy, pobudzają wiele zmysłów! Spraw prezent dla dziecka, który wpłynie na błyskawiczny rozwój w porównaniu do jego rówieśników!

Co to jest tablica manipulacyjna sensoryczna?

Tablica manipulacyjna sensoryczna jest to drewniana zabawka wykonana w duchu Montessori. Produkt skonstruowany jest z drewnianej płyty, na której przymocowane są przedmioty codziennego użytku, m.in. takie jak: suwaki, lusterka, klamki, dzwonki, kółka, labirynty, rączki, odpinane klocki, cyferki, diody, włączniki, zamki. Umieszczone na tablicy elementy wzbudzają ogromną ciekawość dziecka. W związku z tym przedmiot angażuje praktycznie wszystkie zmysły malucha, co przekłada się na:

  • ćwiczenie samodzielności i logicznego myślenia,
  • rozwój kreatywności i koncentracji,
  • polepszenie koordynacji ciała i motoryki,
  • lepszą spostrzegawczość,
  • rozwój psychomotoryczny małego odkrywcy,
  • i wiele innych.

Tablica łączy świetną zabawę z pożytecznym i zapewnia frajdę na długie godziny dla dziecka oraz jego rodziców!

Z czego składają się tablice manipulacyjne sensoryczne?

Tablica manipulacyjna składa się z drewnianej płyty, na której zamocowane są różnego rodzaju akcesoria codziennego użytku, np. włączniki, gniazdka, klamki, diody, buciki ze sznurówkami do nauki wiązania, odpinane klocki, zegar do nauki czasu, korbki, otwierane okienka, naklejki w postaci zwierząt i wiele innych! Każdy z elementów tablicy pełni określone funkcje, dzięki którym maluszek rozwija się w innym tempie. Oprócz tego tablice mogą przybierać różne barwy oraz wzory. Możesz wybierać produkty o przyjemnych, pastelowych kolorach, które doskonale współgrają z dziecięcym pokoikiem. Co więcej, tablice manipulacyjne sensoryczne dostępne są w różnych kształtach — możesz zdecydować się na prostokątną tablicę lub wybrać taką, która przypomina bajkową postać, np. jednorożca, robota czy dinozaura!

Produkt wyróżnia jego użyteczność oraz oryginalność, dlatego doskonale sprawdzi się w każdym domu, w którym jest dziecko. W dodatku polecamy wykorzystać tablicę w przedszkolach i szkołach. Pokazanie przez nauczyciela działania wybranych przedmiotów zamontowanych na tablicy, będzie doskonałą lekcją dla każdego malucha!

Tablice manipulacyjne edukacyjne — zastosowanie i użyteczność

Tablica jest zabawką edukacyjną, która ma na celu wpłynąć na rozwój dziecka w nieco inny, kreatywny sposób. Każdy z przedmiotów umieszczonych na tablicy inspiruje dziecko i wzbudza w nim ciekawość świata! To z kolei przekłada się na polepszenie zdolności manualnych oraz zmysłowych. Maluch ćwiczy koordynację ręka-oko, a przy okazji odkrywa nowe rzeczy codziennego użytku. Taka zabawa wpływa na ogromny progres rozwojowy dziecka oraz przyczynia się do wykreowania w malcu pewności siebie, pomysłowości, koncentracji na celu czy odwagi do nieznanych rzeczy.

Zabawka sensoryczna manipulacyjna — od jakiego wieku?

Tablicę manipulacyjną można stosować u maluchów, które ukończyły 3 rok życia. Jednak prostsze modele sprawdzą się również dla małych dzieci, które skończyły roczek. Dobór tablicy zależny jest w głównej mierze od szybkości rozwoju dzieciaczka, tak więc wybór konkretnego modelu powinien być dopasowany do indywidualnych zdolności oraz preferencji malca.

Ile kosztuje tablica sensoryczna manipulacyjna?

Kwota, jaką musisz przeznaczyć na zakup tablicy, zależy od kilku czynników, m.in. od wielkości produktu, jego rodzaju oraz przymocowanych elementów. Cena za nieskomplikowane tablice o niedużym rozmiarze zaczyna się od 109 zł. Z kolei kwota za tablice manipulacyjne w dużej wielkości, np. stojące z rozmaitymi akcesoriami, waha się od 299 zł do 1120 zł.

FAQ — najczęściej zadawane pytania

  1. Czym jest tablica sensoryczna manipulacyjna dla dziecka?

Tablica jest to całkowicie bezpieczna zabawka edukacyjna, która zachęca najmłodszych do majsterkowania i łączenia nauki z rewelacyjną zabawą! Zabawka wykonana jest z drewnianej płyty, na której powierzchni zamocowane są różnego rodzaju elementy codziennego użytku, które rozwijają pomysłowość, myślenie logiczne, funkcje psychofizyczne.

  1. Jak bawić się tablicą manipulacyjną?

Ze względu na swoją unikalną formę, tablica zapewnia wiele możliwości zabawy. Dziecko może układać figury geometryczne, dzwonić dzwonkiem, otwierać drzwiczki, trąbić klaksonem, włączać diody, zasuwać zamki czy uczyć się wiązania sznurowadeł.

  1. Ile kosztuje dobra tablica manipulacyjna?

Kwota za niedużą tablicę zaczyna się od 109 zł. Natomiast cena za te bardziej rozbudowane produkty, z dużą ilością elementów to koszt od 299 do 1120 zł.

  1. Dlaczego warto kupić tablice manipulacyjne sensoryczne?

Tablica to idealna zabawka, która wyzwala w każdym dziecku ciekawość i chęć odkrywania nowych rzeczy. Dzięki użyciu tablicy dziecko prawidłowo rozwija swoje funkcje psychomotoryczne, odwagę, pewność siebie, koordynację ruchową oraz wiele innych.