Układanki drewniane logiczne

Układanka drewniana logiczna rozwija naturalny potencjał dziecka. Podczas zabawy, maluch trenuje pamięć, koncentrację, a dzięki stosunkowo niewielkim, ale bezpiecznym dla dziecka elementom – ćwiczy również motorykę małą poprzez chwytanie i dopasowywanie elementów we właściwe miejsce. Oferujemy układanki logiczne z drewna dopasowane do indywidualnych potrzeb rozwojowych dziecka, które stymulują psychomotorykę w duchu koncepcji Montessori.

Drewniane układanki logiczne – zalety i zastosowanie

Drewniana układanka logiczna to produkt uniwersalny. Może stanowić doskonałą, mądrą zabawkę, ale też skuteczne narzędzie terapeutyczne. To zabawki, które trenują myślenie przyczynowo – skutkowe. Mogą służyć za atrakcyjny przedmiot terapeutycznej zabawy dzieci:

• z autyzmem,

• z zespołem Aspergera,

• z zaburzeniami SI,

• ale też dzieci, które nie mierzą się ze wspomnianymi problemami.

Wybór układanek logicznych z naszej oferty jest dobrym rozwiązaniem, jeśli dziecko jest wychowywane w duchu koncepcji Marii Montessori. Układanki drewniane dla dzieci nie rozpraszają uwagi, pomagają się skupić, wyciszyć i rozwijać zmysły poprzez zabawę.

Drewniana układanka logiczna od Woobiboo

Sklep producenta tablic manipulacyjnych, poza tablicami, w ofercie ma również inne zabawki edukacyjne. Układanki logiczne – drewniane, poprawiają zdolność koncentracji, uczą cierpliwości, kojarzenia przyczynowo-skutkowego i oddziałują na większość zmysłów: wzrok, dotyk, a nawet słuch. Układanka logiczna drewniana jest bezpieczna w użytkowaniu i trwała. Jest zabezpieczona atestowanymi farbami, dzięki czemu nie stanowi zagrożenia nawet w przypadku przypadkowego (lub zamierzonego) trafienia do ust dziecka. Gwarantujemy, że układanki edukacyjne dla dzieci z tej kategorii to pieczołowicie wykończone, zabawki najwyższej jakości, które posłużą spokojnie kilku pokoleniom!

Rodzaje układanek logicznych

Układanki drewniane – logiczne to kilka atrakcyjnych wizualnie i edukacyjne zabawek, które można dowolnie dopasowywać do wieku dziecka, Młodsze dzieci z pewnością zyskają na poznawaniu kształtów i próbie dopasowania ich w wyznaczone miejsce. Starsze będą zachwycone z możliwości próbowania swoich sił w nieco bardziej zawiłych układankach, które dodatkowo mogą wpłynąć pozytywnie na trening poznawczy cyfr, a także liter i ich kolejności w polskim alfabecie. Wszystkie układanki logiczne z drewna z tej kategorii mogą być doskonałym pomysłem na prezent, ale też stanowić wyposażenie przedszkoli, żłobków, gabinetów terapeutycznych. To również doskonała, ponadczasowa zabawka do pokoju dziecka.