Tablice manipulacyjne drewniane

Drewniana tablica manipulacyjna to doskonały sposób na wielogodzinną zabawę, połączoną z treningiem motoryki małej i rozwojem pozostałych zmysłów. Drewniane tablice edukacyjne mogą być zabawką uniwersalną, ale można je również dopasować indywidualnie do określonego wieku dziecka. Tablice manipulacyjne to doskonały sposób na wdrożenie koncepcji Montessori w rozwój dziecka.

Drewniana tablica manipulacyjna – zastosowanie

Tablice drewniane dla dzieci – młodszych i starszych – wykorzystują wiele punktów metody Montessori. Jest to rodzaj koncepcji pedagogicznej, która zakłada, że dziecko najefektywniej poznaje świat podążając za swoimi faktycznymi zainteresowaniami. Drewniane tablice edukacyjne rozwijają w dziecku samodzielność i dociekliwość. Elementy umieszczone na tablicy nie pozwalają na nudę – to cały zbiór arcyciekawych, a czasem nawet skomplikowanych łamigłówek motorycznych i logicznych, które dziecko może badać różnymi zmysłami, np. dotykiem i słuchem.

Tablica drewniana dla dzieci w stylu Montessori – czemu warto ją wybrać?

Sensoryczna tablica drewniana dla dzieci nie jest nowością na rynku. Jednak  przy jej wyborze warto zwrócić uwagę na detale, takie jak:

  • bezpieczeństwo użytkowania,
  • jakość wykończenia,
  • projekt, który naprawdę zachęci dziecko do aktywnego uczestniczenia w interaktywnej zabawie.

Dobre tablice drewniane nie wydają intensywnych odgłosów, nie świecą, nie grają. Dzięki temu są doskonałą zabawką dla dzieci z zaburzeniami SI (integracji sensorycznej). W przeciwieństwie do ogólnodostępnych i popularnych „marketowych” zabawek znanych firm, tablice manipulacyjne dla dzieci nie doprowadzają do przebodźcowania. Jest to sytuacja, w której dziecko może być płaczliwe, rozdrażnione i rozkojarzone z uwagi na zbyt wiele intensywnych bodźców, które docierają do jego rozwijającego się jeszcze układu nerwowego, który po prostu sobie z nimi nie radzi. To właśnie dlatego, świadomi opiekunowie często wybierają proste i atrakcyjne tablice Montessori. Takie zabawki towarzyszą dzieciom w zabawie, nie przytłaczając ich.