Tablice manipulacyjne dla 3 latka

Tablica edukacyjna dla 3 latka to doskonała zabawka, która wspiera naturalny rozwój dziecka – psychiczny i motoryczny. Tablice manipulacyjne z naszej oferty to przemyślane produkty dla dzieci, które współgrają z założeniami koncepcji pedagogicznej Montessori. Dziecko w wieku 3 lat wymaga ładu, porządku i redukcji bodźców zewnętrznych w najbliższym otoczeniu. Tablice drewniane, które nie świecą, nie wydają głośnych dźwięków i nie narzucają dziecku sposobu zabawy – wprost idealnie wpisują się jako edukacyjny element dopasowany do tego etapu życia dziecka.

Tablica manipulacyjna dla 3 latka – czemu warto ją kupić?

Spośród wielu zabawek, tablice sensoryczne dla dzieci są jednym z lepszych wyborów. Tablica dla 3 latka może mieć więcej mniejszych i bardziej złożonych elementów. Ważne jest podkreślenie tego, że tablice z tej kategorii podążają za faktycznymi potrzebami dziecka. Na tym etapie życia, maluch lubuje się w ładzie, rutynie i porządku. Na tablicy manipulacyjnej dla 3-latka umieszczone są zatem różnorodne, drobne elementy – zamki, poruszające się koła zębate, rurki, kalkulatory, sznurki, przyciski i inne elementy, które nie tylko naprawdę zaciekawią dziecko, ale również wspomogą ich rozwój psychomotoryczny.

Tablica dla 3 latka w duchu Montessori

Montessori to złożona koncepcja pedagogiczna. Można przyjąć, że do jej głównych założeń zalicza się naturalny, swobodny rozwój dziecka z poszanowaniem jego indywidualności i zaoferowaniu mu możliwości wyboru i podejmowania decyzji już od najmłodszych lat. Zabawki i tablice edukacyjne są z reguły proste. I to właśnie w ich prostocie i naturalności siła. Tablicę manipulacyjną dla 3 latka charakteryzuje:

  • brak dochodzących z zabawki głośnych piosenek,
  • zrezygnowanie z agresywnych kolorów,
  • brak migających świateł.

Dzięki wyżej wymienionym cechom tablica manipulacyjna dla 3 latka nie wpływa negatywnie na rozwój układ nerwowego dziecka. Zabawa tablicą nie pogłębia przebodźcowania – sytuacji, w której przez nadmiar bodźców dziecko staje się drażliwe, płaczliwe i rozkojarzone. Tablice manualne dla dzieci sprawdzają się doskonale jako zabawki terapeutyczne dla maluchów z zaburzeniami SI, ale nie tylko!